HaberKurdu

iPad ‘e Whatsapp mı geliyor?

iPhone, Android ve Windows Mobile üzerinde hizmet veren Whatsapp programı, çok yakında iPad platformuna da gelebilir. Tüm dünya üzerinde mobil platformda en çok kullanılan program olma özelliğine sahip olan Whatsapp programı bugüne kadar sadece mobil cihazlar ile kullanılabiliyordu. Ancak WhatsApp bugün müjdeli haberi sızdırdı. iPad için WhatsApp uygulaması çok yakında App Store’daki yerini alabilir.

WhatsApp programının detaylarında hangi platformlarda çalıştığını gösteren bölümde iPad ibaresinin yer alması, uygulamanın iPad’e çok yakında geleceğinin sinyallerini veriyor. Şimdiye kadar sadece Mobil platformlarda çalışan WhatsApp’ın iPad üzerinde nasıl çalışacağı bilinmiyor.

Telefon numaranıza gönderilen aktivasyon kodu ile etkin hale gelen WhatsApp, iPad’de sadece hücresel veri özelliği bulunan modellerde çalışabilir.

Hürriyet’e göre şimdilik iPad sahipleri, Safari’den web.whatsapp.com sitesini açıp, iPhone ile uygulamayı bağlayabiliyor. WhatsApp Web’i iPad üzerinden kullanmaktan başka şimdilik farklı bir yöntem bulunmuyor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*