HaberKurdu

iPad Air, pil ömrü sıralamasında birinci oldu!

Farklı marka ve model elektronik ürünlerin testlerini ve karşılaştırmalarını yapan İngiliz firması Which? , piyasada bulunan tablet cihazları pil performansları açısından karşılaştırdı.

Tablet cihazlar üzerinden internet kullanımı ve video izleme sırasında pil performanslarının değerlendirilmesini amaçlayan testlerde Apple’ın geçtiğimiz ekim ayında tanıttığı iPad Air, rakipleri arasından sıyrılarak ilk sıraya yerleşti.

iPad Air, İnternet kullanımında  658 dakika pil ömrü sunarken, onu Retina ekranlı iPad Mini ve iPad 2 takip etti. Apple firmasıın en büyük rakibi Samsung’un son tablet modeli Galaxy Note 10.1 ise 483 dakikalık pil ömrü sunuyor, Google’ın 2.nesil tableti Nexus 7 ise 416 dakikalık performans sergiliyor.

Video izleme sırasında ise iPad Air , 777 dakika ile yine en fazla pil ömrüne sahip tablet olarak öne çıkmayı başarıyor. iPad Air’i sırasıyla Kindle Fire HDX 8.9 cihazı 714 dakika ile, Nexus 7 ise 669 dakika ile takip ediyor. iPad 2’nin 660 dakikalık performans sergilediği testte, Retina ekranlı iPad Mini 604 dakikalık pil ömrü sunarken ve yeni nesil Galaxy Note 10.1 ise 465 dakikalık pil ömrü sergileyerek test edilen 8 cihaz arasında video oynatımı konusunda en kötü performans sergileyen tablet oldu.

520xiPad-Air-en-uzun-pil-omru-sunan-tablet-oldu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*