HaberKurdu

Sony’den Şişelenmiş Mp3 Player!!

Teknolojinin önde gelen firmalarından biri olan Sony, Yeni nesil Mp3 playerını satışa  sundu. Ancak ilgin bir yöntemle..
Ürün satışı ve pazarlama taktiği konusunda ilginç bir yöntem seçen Sony, W serisi su geçirmez mp3 playerlarını su dolu bir şişe içerisinde satışa sundu.
Sony yeni mp3 çalar modelinin su geçirmez özelliğini tanıtmak için DraftFCB ile çalışıyor ve ürün için su şişeleri tasarlıyor. Bu su şişeleri de spor salonlarına, havuzlara yerleştirilen otomatlardan alınabiliyor, projenin ismi Bottled Walkman.
Ürünün kulaklıkları yüzücülerin su altında da kullanabilmesi için tasarlanmış. Bu otomatlar su alabileceğiniz sıradan otomatlara benziyor ama üzerindeki logo Sony’ye ait, elinize geçen su şişesinin içinden de ürün çıkıyor.
Yeni Zellanda’da DraftFCB adlı bir reklam firmasıyla anlaşan Sony, W serisi Walkman’lerinin pazarlamasını yapmak için bu şekilde bir kampanya başlatarak spor salonları, havuzlar ve halka açık yerlerde su geçirmez MP3 oynatıcısını otomatlar içerisinde satışa sundu. Bu ilginç satış yöntemi şimdiden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
sony-w-walkman-water-bottle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*