HaberKurdu

iPhone 6 ilk kez görüntülendi..

iPhone 5s’in kullanıcı beklentilerini tam olarak karşılayamaması ve kullanıcıların artık büyük ekranlı mobil cihazlara yönlenmesi nedeniyle Bu sene çıkarılması beklenilen iPhone6’nın 4.7″ lik büyük bir ekrana sahip olacağı söylentilerinin artmasına neden oldu. Teknoloji haber sitelerinde ve sosyal medya üzerinde birbirinden ilginç büyük ekranlı iPhone 6’nın olası konsept tasarımları yayınlandı.

Teknoloji meraklılarının çıkmasını dört gözle beklediği iPhone6 ‘nın daha büyük ekranlı ve daha ince bir tasarıma sahip olduğunu iddia eden ilk fotoğraflar yayınlandı.  Avustralyalı genç Sonny Dickson tarafından sosyal medya üzerinde iPhone 6’ya ait olduğunu iddia ettiği görselleri paylaştı. Aynı kişi geçtiğimiz yıl iPhone 5 ve 5s için de benzer sızıntılar yapmıştı. Ardından iPhone5 ve iPhone 5s Sonny Dickson tarafından yayınlanan görsellerle birebir piyasaya çıkmıştı.

Yayınlanan görsellerde iPhone6 tasarımında üst ve alt çerçeveler daha ince, ekrana önden bakıldığında ise yan çerçeve ise alışılmışın dışında bir inceliğe sahip olarak görünüyor. TouchID parmak izi tarayıcısı iPhone5s’de olduğu gibi iPhone6 ‘da da kendini gösteriyor. 4 inç’lik bir ekran bulunduran iPhone 6’nın yeni tasarımını beğeni toplamaya başladı.

iPod Touch gibi aliminyum kasaya sahip  görünen iPhone6 ‘nın kalınlığı ise 5-6 mm arasında görünüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*