HaberKurdu

Apple mağazası Nisan’da açılıyor

Appleın-CEOsu-Tim-Cook-Abdullah-Gül-ile-görüştüCumhurbaşkanı Abdullah Gül, Twitter hesabından Apple CEO’su Tim Cook’la görüşmesinin detaylarını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Apple CEO’su Tim Cook’la Çankaya Köşkü‘nde görüştü.

NİSAN’DA AÇILIYOR

Gül görüşmenin ayrıntılarını Twitter hesabından paylaştı.

Cook ile bilişim teknolojilerinin geleceğiyle ilgili güzel bir sohbet yaptıklarını bildiren Gül, “Apple’ın, Türkiye’nin geleceğine güvenip Ar-Ge başta olmak üzere Türkiye’deki görünürlülüğünü artırmasını istedim. Cook da bana Nisan’da İstanbul’da açılacak mağazalarına gösterdikleri özenden ve bunun dışarıda da çok ilgi çekeceğinden bahsetti” ifadesine yer verdi.

EŞİ BENZERİ OLMAYAN MAĞAZA

Apple CEO’su Tim Cook, İstanbul’da, dünyada eşi benzeri olmayan özelliklere sahip bir Apple satış mağazası açılacağını da duyurdu.

YATIRIM İSTEDİ

Görüşmede Cumhurbaşkanı Gül Cook’a “Türkiye’de daha fazla yatırım yapın” çağrısında bulundu.

Gül, “Apple, Türkiye’de Ar-Ge konusuna daha fazla önem vermeli. Apple ürünleri Türkiye’de çok satılıyor. Millî gelir yükseldikçe bu satış rakamları daha da artacaktır” diye konuştu.

Türkiye’nin talebi üzerine Apple‘ın türçe klavye sorununu çözmesinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Cumhurbaşkanı, Apple’ın seri uygulaması için de aynı hassasiyetin gösterilmesini istedi.

COOK FATİH PROJESİ İLGİSİNİ İLETTİ

Cook 10,6 milyon adetlik tablet ihalesinden elenen Apple’ın CEO’su “Fatih Projesi“ne olan ilgisini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘e bizzat iletti.

Cook, “Türkiye’yi önemsiyoruz. Fatih Projesi başta olmak üzere birçok konuyla yakından ilgileniyoruz” dedi.

Apple’ın aksesuvarlarının Türkiye’de üretilmesi için  çalışmalar yaptıklarını açıklayan Tim Cook, “Dört üniversite ile işbirliği halindeyiz. Biz, dijital içeriğin herkese açık hale gelmesini isteyen bir şirketiz” diye konuştu.

VERGİ İNDİRİMİ TALEBİ

iPhone ve iPad’in Türkiye’de lüks vergi sınıfında olduğunu ve bu sınıftan çıkarılması gerektiğini söyledi.

Kaynak: cnbce.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*