HaberKurdu

Apple’dan Şarj Aleti Değiştirme Kampanyası!

apple_şarj

2013 Haziran ayında Çin’de yaşayan 23 yaşındaki Ma Ailun isimli genç kız, iPhone’u şarj kablosuna bağlıyken gelen aramayı cevaplaması ile telefonda oluşan elektrik kaçağı yüzünden hayatını kaybetmişti. Alınan bilgilere göre genç kızın ölüm sebebi yan sanayi adaptör kullanmasıydı.

Bu üzücü olayın yaşanmasının ardından Apple, kullanıcılarına yan sanayi adaptör kullanmak yerine orjinal adaptör kullanmaları gerektiğini duyurmuştu. Mobil cihaz devi Apple, yaşanan bu üzücü olaydan dolayı üçüncü parti şarj aletlerinin açtığı tehlikeli sonuçların önüne geçebilmek amacıyla şarj cihazlarını değiştirme kampanya başlatmış durumda. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre orjinal olmayan şarj cihazlarının Apple Mağazalarında 10 $ ‘lık fiyat indiriminden yararlanarak orjinal şarj cihazı ile değiştirilebileği duyurulmuştu.

Konuyu resmi internet sitesi üzerinden duyuran Apple, daha önce sahte şarj cihazı kullanımı nedeni ile yaşanan olayların bir daha tekrarlanmaması için tüm yan sanayi şarj aletlerinin Apple mağazalarında orjinal şarj aletleriyle değiştirebileği bir kampanya başlattı. Apple resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre kampanya 16 Ağustos tarihinde ABD’de, 9 Ağustos’ta da Çin’de başlatıldı. Diğer ülkelerde de kampanyanın 16 Ağustos’ta başlatılması planlanıyor.

Açıklamada Apple’ın başlatmış olduğu bu kampanyanın 18 Ekim’e kadar devam edeceği bildirildi. Bu kampanya ile Apple kullanıcıların orjinal olmayan şarj cihazlarını Apple mağazalarında 10 dolar indirimle orjinal Apple şarj cihazıyla değiştirmelerine olanak sağlayacak. Kampanya sayesinde teknoloji devi Apple, hem orjinal olmayan şarj aleti alarak orjinal şarj cihazlarını indirimli bir şekilde kullanıcıların almalarına olanak sağlamış olacak ve hem de kullanıcıları orjinal Şarj Cihazı kullanması için teşvik etmiş olacak.

ilyas Büyükbakkal

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*