HaberKurdu

14 YAŞINDAKİ DAĞHAN APPLE’A OYUN TASARLADI

EV İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencisi olan Dağhan Dağhan Ege Koç’un geliştirdiği “My Planet Needs Me” oyunu App Store’a kabul edilmiş. Geçen yaz tatilinde oyun geliştirme ve programlama dünyasının en iyi akademik kurumlardan olan Stanford Üniversitesinin iki haftalık ID Tech kampına katılan Dağhan’ın oyunu App Store’da 1.79 TL’ye (0.99 $) satılıyor.

“My Planet Needs Me” adlı oyununu 5 Nisan’da Apple’a sunmuş Dağhan. Apple resim ve bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra oyunu kendi çalışanları denedikten sonra satılmasına izin vermiş.

Bugünün tüm çocukları gibi SEV İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencisi olan Dağhan da okuma yazma öğrenmeden önce eline bilgisayarı almış. son 2 yıldır da kafasını oyun yazmaya takmış.

Dağhan “Öncelikle, Türkiye’de bir yerde staj yapmak istedim ama küçük olduğum için ilgi göstermediler. Ben de 2012 yılında, Stanford Üniversitesi’nde oyun geliştirme konusunda bir yaz okuluna gittim. Bu kursa kabul edilmek için minimum 13 yaş sınırı vardı ve en küçüklerden biri olarak kabul edildim. Oyunuma da ilk olarak bu kampta başladım.” diyor.

Hedefi ise oyunu geliştirmek ve android için de tasarlamak.

daghan

OYUNU GÖRMEK İNDİRMEK İSTEYENLER İÇİN LİNKİ TIKLAYABİLİRSİNİZ

https://itunes.apple.com/app/my-planet-needs-me/id635738344?mt=8

 

Kaynak : www.manset.at

Tarık Yılmaz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*