HaberKurdu

İPAD MİNİ 17 EKİM’DE GELİYOR!

Apple ‘ın iPad Mini ‘yi Ekim ayı içerisinde tanıtması bekleniyor.

Bir süredir adından sıkça söz ettiren, iPad ‘e göre daha küçük ekranlı iPad Mini ‘nin, iPhone 5 ile birlikte satışa çıkacağı tahmin ediliyordu. iPhone 5 ‘in çıkışının ardından yeniden iPad Mini ile ilgili söylentiler tekrar dolaşmaya başladı. Son birkaç gündür Apple ‘ın Ekim ayı içerisinde bir etkinlik daha düzenleyeceği konuşuluyor.

iPhone 5 tanıtımından bir süre önce Apple ‘ın etkinlikte hem iPad Mini hem de iPhone 5 ‘i tanıtacağı iddia edilmişti. Fakat etkinliğe birkaç gün kala söylentiler yön değiştirdi ve iPad Mini tanıtımının ekim ayına ertelendiği belirtildi. Dolayısıyla Ekim ayına girdiğimiz şu günlerde iPad Mini söylentileri de yeniden artış göstermeye başladı.

Fortune dergisi yazarı Philips Elmer-Dewitt tarafından yapılan habere göre Apple, iPad Mini için hazırlıklara hız vermiş durumda. Haberde ismi belirsiz bir Apple yatırımcısını kaynak gösteren Elmer-Dewitt, bu kişinin birkaç farklı kaynaktan bilgi aldığını söylüyor. Bu bilgilere göre Apple, 17 Ekim tarihinde bir etkinlik düzenleyecek ve iPad Mini ‘yi kullanıcılara sunacak. Ayrıca haberin içeriğinde 7.85 inçlik ekran boyutunu da doğrulanıyor.

Eğer iddialar doğruysa Apple, Nexus 7 ve Kindle Fire modelleriyle hareketlenen 7 inç segmentine adım atacak demektir. Rakipleri 199 dolarlık fiyatla tabletlerini sattığını düşünürsek Apple, iPad Mini ‘de agresif bir fiyat politikası izleyebilir.

Etkinlik ile ilgili davetin 10 Ekim tarihinde yayımlanacağı söyleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*