HaberKurdu

HOTMAİL YERİNE OUTLOOK.COM GEÇECEK !!

Microsoft Windows 8 ile beraber tüm servislerin tek bir hesap ile yönetilebileceği yepyeni bir sisteme geçiyor. Bu yenilik kapsamında hemen her bilgisayar kullanıcısının alışık olduğu popüler e-posta servisi Hotmail ‘in yerine Outlook geliyor.

Yazılım devi Microsoft,  masaüstü bilgisayarlarında ve tablet bilgisayarlar üzerinde kullanılacak programların veri akışını tek bir merkezden yönetilmesini sağlayacak olan yeni sistemini Windows 8 ‘in lansmanından önce tamamlamayı hedefliyor. Microsoft ‘un bu radikal adımları akıllara Apple tarafından kullanılan iCloud sistemini getiriyor. Microsoft ‘un yaptığı bu değişiklik kapsamında  popüler e-posta servisi Hotmail tahtını yavaş yavaş Outlook.com ‘a bırakıyor.

Windows 8 ve Windows Phone sistemleri için bu servis baz alınırken, bazı ek özelliklerle de Outlook ‘a eklenerek entegrasyon tamamlanmış olacak. Örneğin Skype üzerinden konuşmak isteyen kullanıcılar, bunun için Outlook ‘u kullanabilecek. Outlook, Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal ağ servisleriyle de entegre bir şekilde çalışacak.

Bunun yanında kullanıcılar Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve SkyDrive servislerine yine Outlook üzerinden erişebilecek.  Tamamen ücretsiz olan hesap oluşturma işlemi, birkaç adımda kolayca gerçekleşiyor.Microsoft ‘un Outlook.com ‘a geçiş yaptığı bu aşamada iPhonekurdu ekibi olarak sizlere tavsiyemiz @outlook.com uzantılı hesabınızı erkenden oluşturmanız. Zira sistemin yeni hizmete girmesi sebebiyle daha kısa hesap isimlerini şu sıralar alabilmek mümkün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*