HaberKurdu

iPHONE 5 ‘İN ÇIKIŞ TARİHİ 12 EYLÜL MÜ?

Amerikan Bloomberg Haber Ajansının, Apple ‘a yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, tasarımı tamamen değişecek olan yeni iPhone ‘un (iPhone 5) 12 Eylül ‘de tanıtılacağını yazdı.

iPhone5’in daha geniş bir ekrana ve daha ince bir gövdeye sahip olacağını yazan Bloomberg, iPhone5 ‘in kablosuz özelliklerinin de daha gelişmiş olacağını belirtti. 2010 yılında piyasaya çıkan iPhone 4 ve sonrasında çıkan iPhone 4s ‘te de tasarımı değiştirmeyen Apple, yaklaşık 220 milyar dolarlık akıllı telefon pazarından aldığı payı daha da artırmak niyetinde. 562 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en değerli teknoloji şirketi olan Apple ‘ın 3. çeyrek dönem sonuçları iPhone 5 ‘in piyasaya çıkıması beklenirken iPhone 4s ‘in duyurulmasının ardından satışlarının duraklamasıyla beklentilerin altında kalmıştı.

’21 Eylül’de piyasada olur’

ABD ‘nin önde gelen teknoloji sitelerinden iMore ‘a göre 12 Eylül ‘deki tanıtımın 9 gün sonrasında 21 Eylül cuma günü iPhone 5 satışının başlayacağı öne sürüldü. Şirket kaynaklarından Apple ‘ın daha küçük ekranlı ve daha ucuza imal edeceği iPad mini ‘nin de aynı tarihte tanıtılacağını öğrendiğini yazan iMore, 12 Eylül’de yeni iPod nano ‘nun yeni versiyonunun da görücüye çıkacağını iletti.

Geçen yıl 4 Ekim tarihinde tanıtılan iPhone 4S, 10 gün sonra satışa sunulmuştu. iPhone 4S ‘in iPhone 4 ‘ten 16 ay sonra çıktığını hatırlatan iMore, eylülde piyasaya çıkması durumunda iPhone 4S ile iPhone 5 arasında da 11 aylık süre bulunacağını da yazdı. Yeni telefonun adının iPhone 5 olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Kaynak: Milliyet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*