HaberKurdu

VE MOUNTAİN LİON BUGÜN ÇIKIYOR!

OS X Mountain Lion’ın çıkış tarihi kesinleşti. Apple’ın yeni işletim sistemi bugün öğleden sonra  internet üzerinden indirilmeye sunulacak. 

Apple’ın yeni işletim sistemi Mountain Lion beklendiği üzere bugün çıkıyor. Apple’ın CEO’su Tim Cook, Türkiye saatiyle dün akşam saatlerinde açıkladığı Apple’ın üçüncü çeyrek raporlarının ardından yeni işletim sistemi OS X Mountain Lion’ın bugün için çıkacağını belirtti.

Mountain Lion işletim sistemi Mac App Store üzerinden indirilebilecek. 19.99 dolar fiyat ile satılacak olan sistemi satın alanlar sadece bir kereye mahsus bu parayı ödemiş olacak. Daha sonra satın aldığınız ya da varsa tüm Mac sistemlerinize bedava olarak kurma şansına sahip olacaksınız.

Mountain Lion ile birlikte işletim sistemine iOS’da bulunan notlar, anımsatıcı gibi uygulamalar ve bildirim sistemi geliyor. Aynı zamanda iCloud ile de tam uyumlu çalışan yeni Mountain Lion, kullanıcıları daha da rahat ettirecek gibi gözüküyor.Yeni işletim sisteminin bugün öğleden sonra gibi dünya üzerinde yayımlanması bekleniyor.

Mountain Lion’ın çıkmasıyla birlikte birçok uygulamanın da güncelleneceği tahmin ediliyor. Bu arada bir hatırlatma da yapalım. Eğer son30 gün içerisinde bir Mac bilgisayar satın aldıysanız ücretsiz olarak Mountain Lion’a geçiş yapabilirsiniz.Eğer aşağıdaki cihazlara sahipseniz sizlerde OS X Mountain Lion’u kurabilirsiniz . Sistem Update’i için şuan ki sisteminizin versiyonu 10.7.x ve 10.6.8 olması gerekecektir.

 

  • iMac (Mid 2007 or newer)
  • MacBook (Late 2008 Aluminum, or Early 2009 or newer)
  • MacBook Pro (Mid/Late 2007 or newer)
  • MacBook Air (Late 2008 or newer)
  • Mac mini (Early 2009 or newer)
  • Mac Pro (Early 2008 or newer)
  • Xserve (Early 2009)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*