HaberKurdu

YENİ İPHONE 5 İÇİN TÜM DEDİKODULAR VE SÖYLENTİLER

SAĞDA SOLDA DOLAŞAN “İPHONE 5” ŞÖYLE OLACAK, BÖYLE OLACAK, BU ÖZELLİK OLACAK, ŞU ÖZELLİK OLMAYACAK GİBİ HABER VE SÖYLENTİLERİ TEK BİR HABER BAŞLIK ALTINDA TOPLAYARAK İPHONEKURDU TAKİPÇİLERİYLE PAYLAŞIYORUZ.

 

Yeni iPhone’da, yani iPhone 5’te kullanılacak ekran teknolojisi, diğer ceplerinkine hiç benzemeyecek.

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 5, bir önceki modeline göre çok daha ince bir ekrana sahip olacak.

The Wall Street Journal’ın yayınladığı makalede yer bulan rapora göre, yeni ekran tasarımını Apple’ın anlaşmalı olduğu Sharp, Japan Display ve LG Display üstelenecek. Raporda, üretilecek olan ekranın günümüze kadar üretilen birçok telefonda kullanılan çift katmanlı dokunmatik sisteme ihtiyaç duymayacağına, bunun yerine sensörlerin direkt olarak ekrana yansıtılacağına değinildi. Bu şekilde çalışacak olan ekran yapısıysa hem daha ince bir ekran sunacağı gibi, hem de görüntü kalitesini büyük ölçüde artıracak.

Yayınlanan makalede dikkat çeken noktaysa, üç firmanın da yeni ekranı üretirken büyük zorluklarla karşılaştıklarını bildirmeleri oldu. chip.com.tr’nin haberine göre “Gerçekten zorlayıcı ve uzun zaman alan bir iş” olarak lanse edilen yeni ekran öyle görünüyor ki tüm zorluklarına rağmen üretilecek.

Apple’ın bir sonraki iPhone’u şu ana kadar elde edilen bilgilere göre çok daha büyük bir ekrana sahip olacak ve en azından 4 inçlik bir ebat ile karşımıza çıkacak.

Kaynak: Hürriyet Teknoloji

__________________________________________________________________

iPhone 5 ultra ince olacak

Merakla beklenen yeni iPhone’un ekranın ultra ince olacağı belirtiliyor. Birkaç ay içerisinde yeni modelini tanıtması beklenen, teknolojidünyasının merakla beklediği yeni  iPhone ile ilgili iddialar bitmek bilmiyor.

Son söylentiler arasında, yeni iPhone’un ekranın ultra ince olacağı yer alıyor. iPhone’larda olan üç katmanın aksine yeni iPhone’da iki katman olması bekleniyor. Wall Street Journal’da yer alan haberde, LG ve Sharp söz konusu panellerin üretimine başladığı bilgisi yer aldı.

Apple’ın yeni iPhone hamlesi ile, Samsung’un yeni piyasaya sürdüğü S III modeliyle hızlanan ivmesinin önüne geçilmesi planlanıyor.

Gelen bilgiler arasında, yeni iPhone’da bataryanın çok daha güçlü olacağı, 10 cm ekran genişliğine sahip olması ve 3D kamera kullanması beklentisi yer alıyor.

Kaynak: Veteknoloji

__________________________________________________________________

iPhone 5 Ne zaman çıkacak?

iPhone 5 ve “sıradaki” iPad hakkında ortaya atılan yeni iddialar heyecan yaratıyor. iPhone 5 uzun zamandır dillerden düşmeyen bir telefon. Neredeyse her ay yeni bir parçasını internette gördüğümüz cihaz hakkında en son söylenti, çıkış tarihi hakkında…

Apple hakkında güvenilir ve net bilgiler sağlayan Macotakara isimli blog’un iddiasına göre iPhone 5 üretimi çoktan başladı bile. Sitenin Çin’de bulunan kaynaklarından aldığını söylediği bilgiye göre ilk iPhone 5 sonbahar aylarında karşımıza çıkacak.

Bu bilgiyi sızdıran merci bir sonraki iPad hakkında da birçok ilginç detayı Macotakara ile paylaşmış durumda. Öyle görünüyor ki sıradaki iPad’in üretimi Ocak ayında başlayacak ve de iki ay içerisinde raflardaki yerini alacak.

Diğer kaynaklardan sızan spekülasyon dolu bilgilere göreyse iPhone 5’in çıkışı en geç Ağustos ayının 7’sinde gerçekleşecek. Ama bizce Apple yıllardır sürdürdüğü Eylül – Ekim çıkış tarihlerine sağdık kalacak ve tıpkı önceki cihazlarında olduğu gibi yeni bombalarını da benzer dönemlerde patlatacak.

Kaynak: ChipOnline
__________________________________________________________________

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*