HaberKurdu

İPHONE 5 YENİ İŞLETİM SİSTEMİ İLE GELECEK

Apple’ın, Ekim ayında tanıtımını yapacağı düşünülen iPhone 5 ile aynı zamanda iOS Golden Master işletim sistemini de duyuracağı şimdiden konuşulmaya başlanan söylentiler arasında. Apple ‘ın mobil cihazları için kendi yaptığı iOS işletim sistemin de ilerisine geçmeyi planlaması en çok kullanıcıları sevindiriyor.

Apple ’ın merkez üssünün bulunduğu California eyaleti sergi binası Moscone Center ’a tanıtım afişlerinde, tanıtımı yapılan Worldwide Developers Conference (WWDC) öncesinde şirketin iOS işletim sistemini öne çıkarmak istediğini gösteriyordu. Afişler üzerinde yer alan, “Dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi” ifadesi Apple ‘ın iOS sistemiyle duyduğu haklı gururu ve hedeflediği başarı skalasını anlatmaya yetiyor.

Apple, WWDC konferansında iOS 6 beta sürümünü developer lara (yazılım uzmanlarına) sunmuş ve 3D Maps teknolojisiyle adından çokça söz ettirmişti. Beta sürümünde bulunan eksiklerin kapatılmasının ardından önümüzdeki aylar içerisinde iOS 6 ’nın tam sürümünün de piyasaya sürülmesi bekleniliyor. KGI araştırma şirketi analisti Ming-Chi Kuo, Apple Insider sitesiyle yaptığı röpörtajda, “Golden Master ’ın iPhone5 ile birlikte piyasaya çıkmasını bekliyoruz. Rakiplerine olan ezici üstünlüğü devam eden Apple, yeni işletim sistemiyle yarışta atağa kalkarak tur bindirmek istiyor.” dedi.

Apple ‘ın rakiplerine ezici üstünlüğü devam edecek
Apple, iPhone 5 ’i Ekim ayında piyasaya sürerek , kısa bir süre önce piyasaya çıkan Samsung Galaxy S3 ‘ün de önüne geçmeyi planlıyor. Apple, geçtiğimiz yıl efsane Kurucu ortağı ve CEO ’su Steve Jobs ’un ölümünün ardından Ekim ayında iPhone 4S ’i ve iOS5 işletim sistemini piyasaya sürmüş ve son mali çeyreğinde oldukça iyi bir performans göstermişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*