HaberKurdu

İPHONE 5 İŞLEMCİSİ DÖRT ÇEKİRDEKLİ OLACAK

Teknoloji alanında adından sıkça söz ettiren Apple, hemen her ürünü beğenilen ender donanım ve yazılım üreticileri arasında başı çekiyor. Özetle kendi cumhuriyetini kuran Apple, ürettiği cihazlara da kendine has standartlar getirmiş durumda. 2011 yılında pankreas kanseri sonucu hayatını kaybeden Steve Jobs tarafından kurulan Apple, Jobs ‘un vefatına kadar oldukça hızlı bir şekilde gelişmesini sürdürdü. Özellikle ürünlerindeki sadelik ve kullanım kolaylığı Apple ürünlerini bir kez kullananları bile kendisine hayran bırakmaya yetiyor.

Steve Jobs ’un ölümünden sonra CEO olarak göreve başlayan Tim Cook ilk kez Mayıs ayında Yeni iPad ile Kamuoyunun karşısına çıkmıştı. Önümüzdeki aylarda Tim Cook ‘un iPhone 5 in duyurulmasıyla tekrar karşımıza çıkması bekleniliyor.

Apple ‘ın ürettiği mobil cihazlar içerisinde hakkında en çok konuşulan ürünü olan iPhone 5 farklı konsept tasarımları, donanım özelliklerinden ekran özelliklerine kadar bir çok konuda medyada her geçen gün yeni haberler içerisinde yer almaya devam ediyor. Bugünlerde de iPhone 5 işlemcisi hakkında yeni iddialar bu haberler arasında yer almaya başladı.

Bu yıl mobil cihazlarda dört çekirdekli işlemcilerin altın yılı diyebiliriz. Bu sene HTC, Samsung, LG ve Meizu gibi büyük akıllı cep telefonu üreticileri dört çekirdekli işlemci içeren akıllı telefonlarını birer birer duyurdular. Apple ‘ın da bu akım içerisinde zirvedeki yerine oturması için iPhone 5 içerisinde 4 çekirdekli işlemci kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Basında yer alan haberler göre Apple ’ın yeni akıllı telefonu iPhone 5, Samsung tarafından üretilen dört çekirdekli A6 işlemcisiyle satışa sunulacak. iPhone 5 de kullanılacak olan yeni dört çekirdekli A6 işlemcisinin de modifiye edilmiş Exynos yonga seti olacağı kaydedildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*