HaberKurdu

WOZNİAK İLE SİRİ ÜZERİNE BİR SOHBET

APPLE’IN KURUCULARINDAN STEVE WOZNİAK’I ÇİFTLİĞİNDE YAKALAYAN GAZETECİLER, SİRİ HAKKINDAKİ YORUMLARINI DİNLEDİLER.

Apple ‘ın iPhone 4s ile getirdiği en büyük yeniliklerden biri olan Siri yazılımının duyurulması, apple severleri bir hayli heyecanlandırmıştı. iPhone veya iPad kullanırken karşınızda bir insan varmış gibi cevap vermesini sağlayan bu yazılım, ilk zamanlarında büyük ses getirmiş olmasına rağmen, geçen zaman içerisinde tüm dilleri desteklememesi nedeniyle ilk popülerliğini yitirmişti.

iOS 6 ‘yla birlikte bitakım geliştirmeler yapılan Siri hakkında konuşan Wozniak, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Apple satın almadan önce Siri ‘nin daha iyi olduğunu vurgulayan Wozniak, çiftiğinde gazetecilere ilginç bir röportaj verdi.

Röportajda öne çıkanlar şu şekilde;

Siri’nin dünya çapında çalışmıyor, bu durumun biraz can sıkıcı bir hale geldiğini söyleyebiliriz. iPhone 4s de en çok vurgulanan özellik olan Siri, iPhone ‘un en yüksek fiyatlarla satıldığı ülkemizde malesef reklamlarında anlarıldığı şekilde çalışmıyor. Sadece basit bir şekilde alarm kurma ve arama yapma işlemlerini gerçekleştirebiliyor.  Türkçe dil desteği ise zaten bulunmamakta..

Bu röportajın videosuna aşağıdaki link üzerinden

http://link.brightcove.com/services/player/bcpid67396880001?bckey=AQ~~,AAAAAC3ncfg~,-fW2xLU5yrFO138HQzUPP0eK_R8GqbsA&bctid=1687701447001

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*